0
Instructor Name

Selçuk Yalovalı

Category

Art & Design

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Kursun özeti

Özgün baskı tekniklerinden biri olan linol baskı linolyum malzemesi kullanılarak yapılmaktadır. Öncelikle oyulması tasarlanan desenin kağıda çizilmesi ve linolyuma aktarılması süreçleri ile başlayan sanatsal çalışma, özel oyma bıçakları ile linolyumun oyulması, boyanması ve baskı aşamalarını takip etmektedir. Kurs, bu baskıya yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve  başlangıç seviyesinde bir anlatım içermektedir.


Kursun tanımı

Özgün baskı resim tekniklerinden biri olan linol baskının yapım sürecinde hangi malzemelerin kullanılacağı ve linol baskı yaparken dikkat edilmesi gereken konular bu kursta öğretilecektir.


Kursun kazanımları

  • Linol baskı tekniğini tanır,
  • Koordinasyon ve el becerisi gelişir,
  • Linol oyma aletlerini kullanmayı öğrenir, tasarımı linol kalıba aktarmayı öğrenir.


Bu kursta neler öğreneceğim?

Linol kalıp nasıl oluşturulur, nasıl oyulur, nasıl boyanır ve nasıl baskı yapılır öğrenilebilir.


Bu kursu neden almalıyım?

Özgün Baskı teknikleri tıpkı diğer resim sanatları gibi farklı bir üretim aracıdır ve en büyük özelliklerinden biri de çoğaltılabilme özelliğidir. Özgün tasarımlarınızı artık bir kalıp üzerine aktararak istediğiniz sayıda baskı alabilmek ve sanatsal çalışmalarınızı bu alana taşıyabilmek için bu kursun alınması önerilmektedir.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.      

Course Curriculum

1 Linol Baskı - Video


Instructor

Selçuk Yalovalı

0 Rating
0 Reviews
0 Students
1 Courses

Artist SelçukYalovalı was born on the 6th of June 1984 in Nicosia. He successfully passed the skills exam and was accepted into the Nicosia Fine Arts Middle School, and after studying for three years, he went to Ankara Anadolu Fine Arts High School in Turkey. Then, he enrolled at Gazi University Arts and Crafts Department and graduated. After that, he began teaching at the Near East Primary School, where he continued to work for 12 years. Since 2020, he has been in charge of the Near East University Fine Arts and Design Faculty Press Art Workshop. In his project, he examines the art of the cultures that have lived in Cyprus since1700 BC using the linocut approach.  

Student Feedback

Linol Baskı

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...