0
Instructor Name

Igor Gushchin

Category

Art & Design

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Kursun özeti

COVID-19 salgını, eğitimcilerin, öğretim görevlilerinin ve akademisyenlerin, uzaktan öğrenmeye ve öğretmeye başarılı bir şekilde devam etmek için dijital bilgi ve becerilere ihtiyaç duyduklarını göstermiştir. Bu program, aşkın sanatın temelleri yanı sıra sanatın öyküsü, anlamı, özü ve sanatçıların temel hedeflerini kapsayan bir içeriğe sahiptir.


Kurs tanımı

Bu kurs, evren, insan ve sanat arasındaki ilişki ile ilgili sorulara odaklanacaktır. İnsanlar neden güzel sanatlara ilgi duyuyor? Hangi içsel güçler, bir insanın, etrafında gördüğü her şeyi kendi algısının prizmasından geçirerek aynı şeyi yapma konusunda karşı konulmaz bir arzu duymasına sebep oluyor?Aynı şeyi yapma konusundaki karşı konulmaz arzusunu ne etkiler? Neden tüm resimler bu kadar farklıdır? Neden tüm sanatçılar aynı nesneyi çizerken onu kendi yöntemleriyle tasvir ediyorlar? Bir yaratıcı veya sanatçı ürettiğinin karşılığında ne alır? Sanat bir sanatçıya ne veriyor?


Kurs kazanımları 

İnsan toplumunun yaşamı, medeniyetin ilerlemesi ve manevi yönden kendini geliştirmek için sanatın daha geniş, daha derin bir anlayışı ve önemi olacaktır.


Bu kursta neler öğreneceğim?

  • Kişi nedir ve bu kavram sanatla nasıl ilişkilidir? Sorusuna cevap bulur,
  • Sanat ve barışçıl dünya arasındaki bağlantı nedir? Sorusuna cevap bulur,
  • Sanatın temel gücü nedir ve evren açısından sanatın gerçek otoritesi nedir? Konusundas bilgi sahibi olur,
  • Sanat neden insan gelişimi için temel ruhsal besindir? Öğrenir,
  • Öznel ve nesnel sanat arasındaki fark nedir? Anlaşılır.


Bu kursu neden almalıyım?

İnsanlık bilinç düzeyinde çok yavaş gelişiyor; Bu nedenle, evrensel uzay genişliğini daha hızlı keşfetmek ve insanlığı günlük hayatta acılardan, insanlar arasındaki savaşlardan, hastalıklardan ve insanlığın sorunlarından kurtulmak için bilincin gelişimini hızlandırmak gerekir.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.  


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885 Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.

Course Curriculum

1 1. Video


1 2. Video


1 3. Video


Instructor

Igor Gushchin

0 Rating
0 Reviews
0 Students
3 Courses

Igor was born on 09.05.1965 in Obninsk, Russia. In 1983, he graduated from the Art School Faculty of Artistic Wood Carving in Tarusa, Russia. From 1986 to 1989, he studied at the Mukhin Industrial Art School in St. Petersburg. In 1990, he graduated from the modeling ceramic products course and then worked as a master of ceramic art modeling in St. Petersburg. In 1993, he intensively studied art history. Since 1996, he has been searching for a new direction in art and working in his original style "Transcendentalism". Since 2008, he has been publishing articles about art in different magazines. In 2011, he wrote the first book dedicated to the new style "The Essence of Transcendental Art". In 2012, he was awarded the Mikhail Sholokhov medal. From 2015 until the present day, together with his wife Lýdia Drozdová, he opened the art studio in Almaty, Kazakhstan, where they teach drawing and painting for everyone.

Student Feedback

Transandantal Sanat

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...