0
Category

Psychology

Reviews

5 (1 Rating)

Course Description

Kursun tanımı

İnsan hayatında stresin yeri ve öneminden başlayarak, stresin tanımları, türleri, bedensel ve davranışsal sonuçları, stres-kişilik ilişkisi, stres-iş yaşam kalitesi ilişkisi, stresle başa çıkmada bedensel, zihinsel ve davranışçı yaklaşımlar ve zaman yönetimi bu kursun işleneceği konular arasındadır. Bu kursun amacı, stres ve uyumun doğası, organizma üzerindeki etkileri, bu süreçte etkili olan diğer değişkenler, temel düzeyde alternatif baş etme yöntemleri gibi konuların yanı sıra uyum sürecinde gözlenen duygular ve duygu düzenleme stratejileri, yas, travma sonrası gelişim konuları ile ilgili temel düzeyde farkındalık kazandırmak, literatür bulgularını ele almak ve bu kavramları kişisel yaşamlarında da örneklendirmelerine yardımcı olmaktır.


Kursun kazanımları

  • Stresle baş etme ve uyum kavramlarını kapsamlı olarak tanımlar,
  • Güncel stres kaynakları, stresle baş etme yöntemlerini ve birey üzerindeki etkilerini tartışır,
  • Stres yönetim tekniklerini farklı koşullara uygular,
  • Stres ve uyum bozukluklarını listeler,
  • Farklı stres kaynaklarına uyum sürecini açıklar.


Bu kursu neden almalıyım?

  • Stres gündelik hayatımızda yer alan önemli bir sorun olduğu için,
  • Stresi olumlu şekilde düşünüp ona göre davranabilmek için,
  • Stresli olduğumuz zamanlarda neler yapabileceğimizin farkına varabilmek için,
  • Stresle başa çıkma yollarını tanımlayabilmek için,
  • Stres ile psikolojinin ilişkisinde kendimizde farkındalık yaratabilmek için.


Bu kursta neler öğreneceğim?

Stresin tanımları, türleri, bedensel ve davranışsal sonuçları, stres-kişilik ilişkisi, stres-iş yaşam kalitesi ilişkisi, stresle başa çıkmada bedensel, zihinsel ve davranışçı yaklaşımlar ve zaman yönetimi.


Bu kursu kimler almalıdır?

Psikoloji öğrencileri, psikologlar, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğrencileri, akademisyenler,  veliler, öğretmenler ve dileyen herkes  bu kursu alabilir.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.  


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur. Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.  

Course Curriculum

1 Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları - Video


Instructor

Assist. Prof. Dr. Gizem Öneri Uzun

5 Rating
1 Reviews
708 Students
7 Courses

She was born in Nicosia in 1985. She received her primary and secondary education at the Near East College in Nicosia. She received her undergraduate education at the Department of Psychological Counseling and Guidance of the Faculty of Sciences and Arts of Eastern Mediterranean University in Famagusta. She worked as a trainee school counselor at Namık Kemal High school in Famagusta for 5 months. In 2007, she started her master's degree education at the Department of Psychology at the University of Wolverhampton and completed it at the Department of Psychology at Near East University in Nicosia in 2008. In 2009, she worked at Istanbul Bakırköy Mental Health and Neurological Diseases Hospital for 2 months. In 2012, she completed her graduate education on Applied Clinical Psychology at Near East University. In 2018, she completed her PhD education at the Department of Guidance and Psychological Counseling, and she has been an assistant professor since January 2019. She has been working as a faculty member at the Department of Psychological Counseling and Guidance at Near East University since 2009. Her areas of interest are psychology, parenting education, romantic relationships, marital psychology, and stress management. She has been married since 2012 and has a daughter named Hayal.

Student Feedback

Stres ve Stresle Başa Çıkma Yolları

5

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...