0
Instructor Name

Nesil Garanti Özön

Category

Education

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Trafik Kazalarını Önleme Derneği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır.


Kursun tanımı

Yurt dışından eğitim maksadıyla ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrencilere, KKTC Trafik Kuralları ile Trafik Yasaları hakkında bilgi vererek, ülke trafiğini açıklamaktır.

 

Kursun kazanımları

Kurs sonunda kişi, KKTC Trafik Kuralları ile Trafik Yasaları hakkında bilgi sahibi olacak, sol trafikte araç kullanmaya daha kolay uyum sağlayabilecektir.

 

Bu kursta neler öğreneceğim?

Kurs sonunda kişi, KKTC Trafik Kuralları ile Trafik Yasaları (Emniyet Kemeri Yasası, Yol Güvenliği Yasası, Yasal Alkol Sınırı, Cep Telefonu Kullanım Kısıtlamaları vb.) hakkında bilgi sahibi olacaktır. Kural ve Yasalara uyulmadığında alınacak cezalar hakkında bilgi sahibi olacaktır. Yurt dışından gelerek öğrenci statüsü kazanan kişilerin, mevcut ehliyetlerini KKTC ehliyetine çevirirken nasıl bir yol izleyeceği, kendi araçlarını KKTC’ye nasıl getirebilecekleri, KKTC’deki yol durumu, sürücü davranışları ve KKTC’deki kaza istatistikleri gibi bilgilere sahip olunacaktır.


Bu kursu neden almalıyım?


·         KKTC trafiğini tanımak için,

·         KKTC Trafik Yasa ve Kurallarını bilmek için,

·         KKTC’de sol trafikte araç kullanmayı benimsemek için,

·         KKTC’de kurallı ve güvenli araç kullanabilmek için,

·         Trafikte kendinizi ve diğer trafik kullanıcılarını koruyabilmek için.


 

Kursun Konu Başlıkları

·         Trafik Oryantasyon Eğitiminin Önemi

·         KKTC Trafik Kaza İstatistikleri

·         KKTC Genel Trafik Kuralları

·         KKTC Trafik Yasaları

·         Ehliyet Çevirme İşlemleri

·         Trafik Cezaları

 


Katılım Belgesi

Seminer tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.


Course Curriculum

1 Ders 1
5 Min


2 Ders 2
11 Min


3 Ders 3
9 Min


4 Ders 4
7 Min


Instructor

Nesil Garanti Özön

0 Rating
0 Reviews
15 Students
2 Courses

Nesil Garanti Özön 1988 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini KKTC’de tamamladı. 2005 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra, Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne devam etti. Lisans eğitiminin 3. yılını, Erasmus Öğrenci Değişim Programı’yla Polonya’da, Silesian University of Technology’de tamamladı. Lisans eğitimini, derece ile tamamlayarak 2009 yılında mezun oldu ve KKTC’ye döndü. 2010 yılında, Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nde göreve başladı. 2011 yılında İstanbul’da ‘Trafik ve Çevre Bilgisi Öğreticisi’ kursunu tamamladı. 2015 yılında Girne Amerikan Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve BRT işbirliğinde 5 yıldır yürütülen Trafikoloji programında, sunucu olarak görev aldı. Derneğin yönlendirmiş olduğu, trafikle ilgili birçok panel, çalıştay, konferans ve etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. 13 yıldır aktif bir şekilde, Derneğe bağlı işletilen Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Eğitmeni olarak görev yapmakta; anasınıf, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinlere, trafik eğitimleri vermektedir.

Student Feedback

KKTC Trafik Oryantasyon Eğitimi

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...