0
Instructor Name

Erkan Sülün

Category

Music

Reviews

0 (0 Rating)

Preview this course

Course Description

Kursun özeti

Modülün ilk 2 haftasında temel müzik terimleri, nota bilgisi, gitarla tanışma, gitarı tutma, doğru oturma, notaların gitar üzerindeki yerleri ve akort yapma gibi teorik ve uygulama bilgileri öğretilecektir. 3. ve 4. haftalarda farklı müzik türlerinden, seviyeye uygun, bilindik melodiler ilk 4 telde çalınarak sağ ve sol el pozisyonlarının pekiştirilmesi hedeflenmektedir. 5.,6.,7. ve 8. haftalarda ise bas sesler melodilere eşlik edecek şekilde notalara eklenerek temel akor ve armoni bilgisinin öğrenilip uygulanması ile modül tamamlanacaktır. Modül sonunda katılımcıların gitar üzerinde 1. ve 2. pozisyonlardaki tüm tellerdeki notaları tanıyabilmeleri, basit melodileri kolaylıkla çalabilmeleri, melodilere bas sesler ekleyerek eşlikli şekilde çalabilmeleri ve bu melodilere akorlar ile eşlik edebilmeleri beklenmektedir.


Kursun tanımı

Gitar, tüm dünyada yaygın şekilde çalınan hem solist hem eşlik çalgısı olma özelliğinden dolayı çok farklı müzik türlerinde kullanılan, başlangıç düzeyinde öğrenilmesi kolay olan bir çalgıdır. “Gitar Dersi – Başlangıç” kursu, gitar çalmak isteyip genel müzik bilgisi ve gitar çalma ile ilgili herhangi bir ön çalışması olmayan okuma bilen 8 yaştan büyük tüm bireylere yönelik olarak tasarlanmıştır. Kurs, başlangıç düzeyi olarak düşünülerek katılımcıların temel müzik bilgisi ve gitar çalma ile ilgili ön bilgileri olmadığı varsayılmıştır. Katılımcılar kurs sonunda, genel müzik/nota bilgilerini öğrenip uygulayacak ve gitarda melodiler çalıp akor eşlikleri yapabileceklerdir. Ayrıntılı olarak ise katılıcıların temel müzik bilgilerini öğrenmeleri, dizek üzerindeki notaları tanıyıp gitar üzerinde tüm tellerde 1. ve 2. pozisyonlarda uygulayabilmeleri, gitarı akort edebilmeleri, basit melodileri kolaylıkla çalabilmeleri, melodilere bas sesler ekleyerek eşlikli şekilde çalabilmeleri ve bu melodilere akorlar ile eşlik edebilmeleri beklenmektedir.


Kursun kazanımları

 • Gitarın bölümlerini tanır,
 • Gitarı nasıl tutacağını bilir,
 • Gitarı tutarken nasıl oturulacağını bilir,
 • Notaları tanır,
 • Gitarın telleri ile notaları ilişkilendirir,
 • Notaların gitar üzerindeki yerlerini gösterir,
 • İlk melodilerin nasıl oluşturulacağını kavrar,
 • Sol eldeki notaları bilir,
 • Melodilere bas seslerle eşlik eder,
 • Gitarı akort eder,
 • Gitarda melodiler çalar,
 • Akor çalar,
 • Melodilere uygun akorları seçer.


Kursun hedef  kitlesi

8 Yaş üzeri okuma bilen tüm bireylerdir.


Bu kursu neden almalıyım?

 • Gitar çalmak isteyen ama gerekli zamanı bulup ders alamayan
 • Gitar çalmanın zor olduğunu düşünen bireylerin bu kursu almaları önerilmektedir.


Katılımcıların kurs sonunda yapması gereken iş yükü

Katılımcıların iş yükünü, 30-40 dakikalık videoları izledikten sonra her ders için 1 hafta (7 gün) boyunca günde 30 dakika olmak üzere haftada toplam 210 dakika uygulama/çalışma yapmalıdır.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.  


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.      

Course Curriculum

1 Ders 2
22 Min


2 Ders 3
14 Min


3 Ders 4
10 Min


4 Ders 5
12 Min


5 Ders 6
12 Min


6 Ders 7
12 Min


Instructor

Erkan Sülün

0 Rating
0 Reviews
30 Students
3 Courses

Asst. Prof. Dr. Erkan Sülün completed his bachelor's degree in education at the Department of Music Teaching of Gazi University. He received his master's and Ph.D. degrees in Music Education from the same department. He worked as a lecturer at Ankara University State Conservatory between 2008-2012 and at the EMU Music Teaching Department between 2012-2015. He has been working as a lecturer in the Department of Music Teaching at Near East University since 2015. At the same time, he is the Vice-Chairperson of the Department of Fine Arts Education. He has been a founding member and co-chair of the International Northern Cyprus Guitar Festival since 2017.

Student Feedback

Gitar Dersi – Başlangıç Kursu

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...