0
Instructor Name

Erhun Ekinci

Category

Health

Reviews

0 (0 Rating)

Preview this course

Course Description

Porsiyonlama hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz her şey yönetici şef Erhun Ekinci ile E-Study Box'da sizlerle.

Katılım Belgesi

Seminer tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.

Bu seminer ücretsizdir, fakat katılım belgesi almak isterseniz ücretlidir.


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME

Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885

Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur. Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.

Course Curriculum

1 Porsiyonlama
1 Hour


Instructor

Erhun Ekinci

0 Rating
0 Reviews
27 Students
2 Courses


ERHUN EKİNCİ 25 Haziran 1966 tarihinde Lefkoşa, Arabahmet’te dünyaya geldi. Annesi Yücel Ekinci, babası Ahmet Kemal Ekinci'dir.  İki erkek ve bir kız olmak üzere üç kardeştirler. Ablası Demet Direkoğlu, ve ikiz kardeşi Erhan Ekinci'dir. İlkokulu Şehit Tuncer ilkokulu'nda, ortaokulu Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu'nda, liseyi ise Sedat Simavi Yapı ve Endüstri Meslek Lisesinde bitirdikten sonra iki yıllık (1984-1986) askerlik görevini yaptı. Askerlik sonrasında Turizm Bakanlığına bağlı Girnede bulunan O.T.E.M. (Otelcilik ve Turizm Eğitim Merkezi) bitirdi. Stajını yapmak üzere önce İstanbul Divan Oteli'nde, ardından İstanbul Sheraton Otelinde çalışmaya başladı. Staj dönemi sonunda yaklaşık bir buçuk yıl İstanbul Divan Oteli'nde aşçı yardımcısı olarak çalışmaya devam etti. İstanbul’da staj çalışmalarını bitirdikten sonra Kıbrıs'a dönen Ekinci, Gazimağusa'daki Salamis Bay Oteli'nde ve ardından Girnedeki  Dome Hotel'de çalıştı. Sonra o yıllarda Girne'de açılan Girne View Hotel'de Sous Chef olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı şirketin bünyesinde bulunan Jasmine Court Hotel’in açılışında mutfak personelinin eğitilmesi ve mutfağın düzenlenmesi konusunda çalıştı ve kısa bir süre Jasmine Court Hotel Mutfak şefliği yaptıktan sonra Girne View Hotel'deki görevine geri döndü ve Eğitmen Mutfak Şefi olarak çalışmaya devam etti. Voyager şirketler grubu kapanıncaya kadar görevine devam etti. Burada çalışırken eğitim ve staj sebebi ile yurt dışındaki kurs ve eğitimlere katıldı. İtalya, Fransa,  Almanya,Avusturya ve İngiltere’de çeşitli otel ve restoranlarda Misafir Asistan Chef olarak bulundu ve bu ülkelere özgü yiyecek/içecek kültürleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Kıbrıs'a dönünce yine Girne’de bulunan Mirabelle restorantın işletmeciliği ve  mutfak şefliği görevini yürüttü. Aynı zamanda Girne O.T.E.M’de öğretmen olarak Uygulamalı Mutfak Dersleri ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Girne bölgesinde bulunan tüm otellerde Hizmet İçi Eğitim ve Hijyen kursları vermeye başladı. Dönem dönem farklı işletmelerin çalışma şekillerini, mutfaklarını, menülerini, v.b görmek/öğrenmek için kısa süreli farklı otel ve restoranlarda çalıştı. İki tane küçük  butik hotel’in komple planlanıp açılışını yaptı. Birçok cafe ve restorantın menülerini hazırladı, eğitici yemek programları ve kurslar hazırlayıp televizyonda sundu. Bir buçuk yıl Yakın Doğu Üniversitesi Mutfaklar Müdürlüğü görevini yaptı ve halen Turizm Fakültesi'nde Gastronomi, Mutfak Sanatları ve Aşçılık öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

  

Student Feedback

Porsiyonlama

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...