0
Category

Education

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Kursun özeti

Anne sütü, içeriği bakımından mucizevi bir besin ve yeri doldurulamaz bir doğa harikasıdır. Anne ile bebeğin ruh-beden sağlığı için en uygun besin ve annenin bebeğine verebileceği en güzel hediyedir. Emzirme dönemi uzun ve zorlu bir süreç gibi görülse de, emzirmek doğal bir eylemdir. Anne ve bebek arasındaki bağ oluşana kadar, emzirme sürecinde bazı zorluklar ile karşılaşılması tamamen normaldir. Emzirmenin başarılı bir şekilde devam edebilmesi için  doğum sonrası ilk günler oldukça önemli ve desteklenmesi gerekmektedir. Annelerin doğum sonrası sütünün olup olmadığından, bebeğini yeterince doyurup doyurmadığı, ne sıklıkla emzirmesi gerektiği gibi şüpheye düştükleri durumlarda bebekleri için doğru kararı verebilmeleri önemlidir. Bu kurs, bu tür soruların cevaplanabilmesi ve başarılı bir ebeveynlik deneyimini kazandırmayı amaçlamaktadır.


Kursun tanımı

Emzirme danışmanlığı, emzirme döneminde desteğe ihtiyaç duyan, bu süreci kolaylaştırmak için neler yapabileceğini merak eden anne ve diğer aile üyelerine destek olmak amacıyla özel olarak eğitim almış deneyimli profesyoneller tarafından verilen bir danışmanlık hizmetidir. Doğum öncesi dönemde emzirme hakkında bilgi sahibi olmayı ve doğum sonrası dönemde ise emzirmenin sağlıklı, başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için neler yapılması gerektiğini içermektedir.


Kursun kazanımları

 • Anne sütünün içeriği ve emzirmenin faydalarını öğrenir,
 • Gebelik döneminde memelerde meydana gelen değişiklikleri bilir,
 • Süt üretimini arttıran ve azaltan faktörleri öğrenir,
 • Emzirmenin nasıl başarılı ve etkili olması gerektiğini bilir,
 • Emzirmede kullanılan pozisyon ve teknikleri uygulayabilir,
 • Emzirme fizyolojisini bilir,
 • Anne sütünün sağılması, saklanması ve sağılmış sütün nasıl verilmesi gerektiğini öğrenir,
 • Bebeğin yeterli süt ihtiyacını ve emme durumunda oluşacak sorunları bilir,
 • Meme başında meydana gelen birtakım sorunlarına çözüm üretir,
 • Emzirmeye neden olan zorluklara yönelik çözümler bulur.


Bu kursta neler öğreneceğim?

 • Anne sütünün faydalarını öğrenebilme,
 • Emzirme döneminin sağlıklı ve başarılı geçmesini sağlayabilme,
 • Emzirme pozisyon ve tekniklerini kullanabilme,
 • Anne ve bebeğin süreci sağlıklı geçirmesini sağlayabilme,
 • Anneye destek olmayı öğrenebilme,
 • Doğum sonrası oluşabilecek sorunlara çözüm üretebilme,
 • Emzirmenin fizyolojisini kavrayabilme.


Bu kursu neden almalıyım?

Sağlıklı nesil ve sağlıklı gelecek için anne sütü ile beslenmek her bebeğin hakkıdır. Bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinin daha sağlıklı ilerlemesine katkıda bulunmak için bu kursa katılmanız tavsiye edilmektedir.


Bu kursu kimler almalıdır?

Anne ve baba olmaya hazırlanan ebeveynler, emzirme döneminde sorun yaşayan ebeveynler, anne ve bebeğin bakımına yardımcı olacak diğer aile üyeleri ya da çalışanlar/sağlık profesyonelleri.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.  


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.    

Course Curriculum

1 Anne sütü ve emzirmenin önemi / faydaları


1 Emzirme fizyolojisi


1 Emzirme pozisyonları


1 Emzirme ile ilgili sorunlar ve öneriler


Instructor

Specialist Serpil Duran

0 Rating
0 Reviews
141 Students
3 Courses

She completed her undergraduate education at Manisa Celal Bayar University (Midwifery) in 2010, and her master's degree education at the Health Sciences Graduate School of Near East University (Obstetrics and Gynecology Nursing) in 2018. She is currently receiving her doctorate education at the Health Sciences Graduate School of Near East University (Obstetrics and Gynecology Nursing). From 2010 to 2012, she worked as a midwife and nurse in many departments of Near East University Hospital including the Neonatal Intensive Care Unit, Pediatrics, and Obstetrics and Gynecology. From 2012 to 2020, she worked as a charge nurse in the aforementioned sections of the hospital. She has participated in many national and international congresses, symposia, meetings, and courses on breastfeeding consultancy, neonatal and adult resuscitation programs, childbirth preparation and etc. She is a member of associations and societies related to midwifery and nursing. She has published studies on relevant topics such as newborns, breast milk, breastfeeding, delivery/postpartum care. She currently works as a nurse in the Obstetrics and Gynecology Clinic of Near East University Hospital and is an individual breastfeeding consultant.

Student Feedback

Emzirme Danışmanlığı

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...