0
Category

Beauty

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Kursun özeti

El ve Ayak Bakımı Kursu yaygın manikür pedikür eğitimleri estetik ve sağlık alanlarına yönelik oluşturulmuş bir eğitim programıdır. Bu bağlamda bu kursta ayak ve tırnak bakım konusunda temel bilgilerin verilmesi hedeflenmektedir.


Kursun tanımı

El ve Ayak Bakımı Kursu yaygın manikür pedikür eğitimleri estetik ve sağlık alanlarına yönelik oluşturulmuş bir eğitim programıdır. El-ayak bakımı kişisel hijyenin en önemli parçasıdır. Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların düzenli yapılması şarttır.  Günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de estetik anlamda tüm bakımlarına özen göstermektedir. Bu nedenle manikür, pedikür işlemlerine talep arttıkça, konusunda uzman eleman açığı da hızla artmaktadır. Fakat bakım yaptırılırken hijyen kurallarından haberi bile olmayan maniküristler değil, el-ayak anatomisi eğitimi almış, işinde bilinçli, uygulamada uzman kişiler tercih edilmelidir. Bu kurs manikür, pedikür, parafin ve kalıcı oje uygulamaları konularını içermektedir.


Kursun  kazanımları

 • El ve ayakların düzenli bakımının yapılması gerektiğini bilir,
 • El ve ayakların düzenli bakımını uygulayabilir,
 • Manikür uygulamalarının özelliklerini öğrenir,
 • Manikür uygulamalarının nasıl yapılacağını analiz eder,
 • Pedikür uygulamalarının özelliklerini kavrar,
 • Pedikür uygulamalarını analiz eder,
 • Parafin uygulamasını öğrenir,
 • Parafin uygulamasını uygulamalı olarak gözlemler,
 • Kalıcı oje uygulamasını öğrenir,
 • kalıcı oje uygulamasını gözlemler,


Bu kursu neden almalıyım?

 •  Kişisel hijyen ve bakımı sağlayabilmek için,
 •  Mesleki gelişime katkı sağlayabilmek için,
 • Katılımcıların bu kursta öğrendikleri uygulamaları evde kendi kendilerine ve etraflarındaki kişilere de uygulayabilmeleri için bu kursun alınması önerilmektedir.


Katılım Belgesi

Kurs tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir.  


BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.  

 

Course Curriculum

1  Manikür uygulaması


1  Pedikür uygulaması


1  Parafin uygulaması


1  Kalıcı oje uygulaması


Instructor

Assist. Prof. Dr. Yeşim Üstün Aksoy

0 Rating
0 Reviews
5 Students
4 Courses

She was born in Nicosia in 1984. After completing her high school training at Türk Maarif College, she then went on to graduate from the NEU Faculty of Education Department of English Teaching with high honors in 2005. The same year, she began working at the NEU Preparatory School as a lecturer. She studied at American University, Washington, D.C. in 2010. She participated in national and international seminaries in her own field. After graduating from the City & Guilds Beauty Therapy department in 2014 in England, she obtained her apprenticeship and vocational training specialism certificate from the TRNC Ministry of Education. She attended many seminars and courses in this field. She established the Hair Care and Beauty services department at the NEU Vocational High school in 2015 and assumed the duty of heading the department. She began her doctorate program at the NEU Educational Sciences Institute, Educational Management, Evaluation, Economy and Planning department in 2015 and completed her doctorate program in 2018. She obtained the title of Associate Professor in 2019. She is married and a mother of one child.

Student Feedback

El, Ayak ve Tırnak Bakımı Kursu

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...