0
Category

Webinar

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Seminer özeti

Türkiye’nin sivil, bağımsız, özgür ve çoğulcu bir medya ortamı olarak Medyascope’un hikayesini ve üretim pratiklerini konuşuyoruz. Deneyimli gazeteci ve platformun kurucusu Ruşen Çakır hem kendi deneyimlerini aktarıyor hem de bağımsız ve özgür bir gazetecilik alanı mümkün mü diye tartışıyor. Bu webinar’da çalışan gazeteciler, gazeteci adayları ve gazetecilik sektörü için önemli konuların altını çiziliyor. 


Katılım Belgesi

Seminer tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir. Bu seminer ücretsizdir fakat katılım belgesi almak isterseniz ücreti 69 TL dir.

 

BANKA HAVALESİ İLE ÖDEME Kredi kartı ödemesi dışında UBAN numarasına havale yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap Numarası: 10-304-0000134885

Near East Bank – UBAN : CT16139050100103040000134885 Havale ile ödeme sırasında İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi yazmanız zorunludur.

Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu İsim – Soyisim ve E-mail adresinizi  info.estudybox@neu.edu.tr adresine gönderiniz.

Course Curriculum

1 Webinar
1 Hour


Instructor

Doç. Dr. Ayça Demet Atay

0 Rating
0 Reviews
6 Students
1 Courses

Doç. Dr. Ayça Demet Atay, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tam zamanlı öğretim üyesidir. Ortaöğrenimini İstanbul Alman Lisesi’nde ve AFS Kültürlerarası Öğrenci Değişim Programı ile gittiği ABD’nin Oregon eyaletindeki Cottage Grove Lisesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanında lisans eğitimi aldı.

Lisans eğitiminin ardından Türkiye’de Cumhuriyet, Milliyet ve Yeni Binyıl gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı olarak çalıştı. 2002 yılında Gazetecilik dalında Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü’nü kazandı. 2005 yılında Rotary Dünya Barış Bursu ile İngiltere’deki Bradford Üniversitesi’nde çatışma çözümü alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Aynı üniversitede Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri Lisansüstü Diploma Programı’nı da tamamladı. Atay, doktora derecesini ise iletişim ve medya çalışmaları alanında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden aldı. Barış gazeteciliği, barış ve iletişim, siyasal iletişim ve medya ve demokrasi alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Student Feedback

Alternatif Gazetecilik Platformu : Medyascope

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...